Kolejne spotkanie Męskiego Różańca w Oleśnicy z modlitwą przebłagalną za profanacje podczas otwarcia Igrzysk Olimpijskich
Organizatorzy Męskiego Różańca w Oleśnicy zapowiadają, że kolejne spotkanie tej grupy modlitewnej będzie miało szczególne znaczenie. Przygotowania do wydarzenia już trwają, a jednym z głównych punktów programu będzie modlitwa przebłagalna za profanacje, które miały miejsce podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu.
Zachęcamy wszystkich mężczyzn do udziału w Męskim Różańcu, który odbędzie się 3 sierpnia w kościele p.w. Matki Bożej Fatimskiej w Oleśnicy. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą o godzinie 9:00, po której uczestnicy przemaszerują ulicami miasta – taki komunikat można znaleźć na stronach parafii oleśnickich.
Na profilu „Męski Różaniec Oleśnica” na Facebooku opublikowano intencję modlitewną najbliższego spotkania, odwołującą się do kontrowersyjnych wydarzeń, które miały miejsce w Paryżu. W trakcie uroczystości otwarcia Igrzysk Olimpijskich, przedstawiciele społeczności LGBT+ dokonali parodii na słynne dzieło Leonarda da Vinci – „Ostatnią Wieczerzę”.
Podczas najbliższego spotkania Męskiego Różańca będziemy modlić się w intencji przebłagalnej za profanacje, które miały miejsce podczas ceremonii otwarcia Igrzysk Olimpijskich w Paryżu. Powołują się przy tym na list Episkopatu Francji, który potępiał te czyny. Cytują również słowa św. Jana Pawła II: „Francjo – najstarsza córo Kościoła! Cóżeś uczyniła ze swoim chrztem!?” i wzywają do modlitwy o nawrócenie Francji.
Kościół katolicki we Francji wyraził żal z powodu profanacji, które miały miejsce podczas ceremonii otwarcia igrzysk olimpijskich. Zauważył, że ten moment zawierał sceny szydzenia z chrześcijaństwa. Wzywano także wszystkich, aby pamiętali, że „święto olimpijskie powinno być wolne od ideologicznego przekazu niektórych artystów”.
Ze strony Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego padło oświadczenie, w którym czytamy: „Nigdy nie mieliśmy zamiaru okazywać braku szacunku żadnej grupie religijnej. Naszym celem była prezentacja tolerancji i wspólnoty. Jeżeli ktoś poczuł się urażony, to przepraszamy”.